Rozmiar tekstu
 

Przegląd artykułów Gmina

31 maja 2019 Gmina Nowe Miasteczko złożyła wniosek o dofinansowanie budowy na terenie gminy sieci hot spotów WI-FI umożliwiających nieodpłatne korzystanie z Internetu. Zgodnie z decyzją Komisji opublikowanej na stronie internetowej Agencji Wykonawczej ds. Innowacyjności i Sieci Gmina Nowe Miasteczko otrzyma dofinansowanie w wysokości 15 000 euro na finansowanie takiej inwestycji.

Komisja Europejska promując bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu dla mieszkańców Europy i turystów w miejscach użyteczności publicznej: parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w całej Europie ogłosiła program WiFi4EU. Przyznany bon WiFi4EU pokryje koszty sprzętu i instalacji hotspotów Wi-Fi na terenie Gminy Nowe Miasteczko. Gmina poniesie koszty podłączenia do internetu (abonamentu) oraz konserwacji sprzętu, aby zapewnić bezpłatne i wysokiej jakości połączenia Wi-Fi przez okres co najmniej trzech lat.

Posiadamy już kilka wytypowanych miejsc instalacji, ale prosimy również Państwa o opinie w tej sprawie. Informację z proponowaną lokalizacją bezprzewodowego punktu dostępowego WiFi prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agencja Nieruchomości Rolnych