Rozmiar tekstu
 

Przegląd artykułów Gmina

MDDP Sp. z o. O. AKADEMIA BIZNESU Sp. k. realizuje projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego „ABC

WŁASNEGO BIZNESU"

Udział w Projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY!

 Do udziału w projekcie zapraszamy bezrobotne lub bierne zawodowo, niepełnosprawne KOBIETY, w wieku powyżej 30 roku życia, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy i zamieszkują/uczą się na obszarach wiejskich w województwie lubuskim na terenie powiatów: nowosolskiego, żagańskiego, wschowskiego, krośnieńskiego, międzyrzeckiego, strzelecko-drezdeneckiego i sulęcińskiego.

Projekt ma na celu poprawę sytuacji grupy docelowej na rynku pracy poprzez rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej i utrzymanie jej przez minimum 12 miesięcy.

W ramach projektu oferujemy kompleksowy cykl szkoleniowo-doradczy w postaci: Moduł Szkoleniowy - ABC przedsiębiorczości (48h):

  • planowanie działalności gospodarczej, tworzenie biznesplanu (16 h)
  • aspekty prawne działalności gospodarczej, formy prowadzenia działalności (8 h)
  • aspekty ekonomiczne działalności gospodarczej, podatki (8 h) / księgowość firmy (16 h)

Dla każdej z uczestniczek zapewnione zostanie wyżywienie (przerwy kawowe, lunch), materiały szkoleniowe oraz z uwagi na miejsce zamieszkania na obszarach wiejskich - zwrot kosztów dojazdu.

Doradztwo Indywidualne (6h):

  • program doradztwa jest zindywidualizowany w oparciu o potrzeby Uczestniczek oraz ocenę doradcy zawodowego. Nacisk położony zostanie na konsultacje na temat profilu planowanej działalności, analizę SWOT planowanej działalności (szanse i zagrożenia) oraz pomoc w przygotowaniu Biznesplanów.

Usługi szkoleniowo-doradcze prowadzone będą przez wykwalifikowanych trenerów i doradców, posiadających odpowie dnie wykształcenie i doświadczenie zawodowe.

20 biznesplanów, które otrzymają najwyższe oceny uzyska jednorazowe dofinansowanie w wysokości maksymalnie 23 608,80 PLN.

Dodatkowo, dla każdej z uczestniczek przewidziane jest wsparcie pomostowe udzielane po zarejestrowaniu działalności gospodarczej, wypłacane co miesiąc w okresie 12 miesięcy w wysokości do 1 404,89 PLN. Wsparcie pomoże w pokryciu podstawowych kosztów, obligatoryjnych opłat niezależnie od poziomu przychodów jakie będzie osiągać nowa działalność.

 

REKRUTACJA TRWA

 

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona!

 

Tel: 572-343-931 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.abcwlasnegobiznesu.pl

Agencja Nieruchomości Rolnych