Menu
Oferty inwestycyjne i budowlane
Strona główna » Aktualności » Wiadomości kwiecień 2011
Wiadomości kwiecień 2011
Przy krajowej drodze nr 3 będzie w tym roku budowany chodnik wraz z oświetleniem. Chodnik ma powstać przy drodze S3 , od domków jednorodzinnych osiedla wrocławskiego do ulicy Szosa Bytomska. Inwestycja ma być realizowana przed GDDKiA (Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad) przy współudziale gminy Nowe Miasteczko. Rozpoczęcie tej inwestycji przewidziane jest w trzecim kwartale bieżącego roku a zakończenie inwestycji jest przewidziane jeszcze w tym roku. Inwestycja jest bardzo potrzebna gdyż w pasie drogowym drogi S3 jest dużo wypadków a poruszanie się poboczem stwarza duże niebezpieczeństwo. Stworzenie chodnika umożliwili dogodne dojście do centrum miasta jak też poprawi bezpieczeństwo pieszych poruszających się w sąsiedztwie drogi S3. Nadmienić należy że poprawi się także bezpieczeństwo młodzieży szkoły ZSP nr 6, która nie ma w tej chwili dogodnego dojścia do przystanku autobusowego. Po wybudowaniu chodnika ruch pieszych w pasie drogi S3 będzie znacznie bardziej komfortowy.
W maju 2011 roku mają być prowadzone prace drogowe na drodze dojazdowej do stawów miejskich. Przewidziane jest utworzenie nowej nawierzchni asfaltowej. W ubiegłym roku inwestycja została rozpoczęta, w tym roku ma być zakończona. Po wybudowaniu nowej drogi, warunki dojazdu do kąpieliska poprawią się. Wraz z utworzeniem nowej nawierzchni ma być wybudowany nowy chodnik aby usprawnić ruch pieszych do często odwiedzanego miejsca w sezonie letnim jakim są „Stawy”. Inwestycja ma zostać wykonana przed sezonem letnim.
Po okresie zimowym rozpoczęły się prace związane z II etapem rewitalizacji starego miasta. Obejmują one przebudowę dróg i chodników, wykonanie kanalizacji ściekowej i deszczowej oraz oświetlenia. Remontowany jest kościół Opatrzności Bożej. Remont obejmuje wymianę połaci dachowej i odświeżenie elewacji. W otoczeniu kościoła ma zostać naprawiona nawierzchnia drogowa i ma być stworzone oświetlenie. W miejscu zaplecza technicznego Szkoły Rolniczej maja zostać utworzone miejsca parkingowe. W otoczeniu kościoła P.W. Marii Magdaleny prowadzone są również prace związane z wymianą nawierzchni drogowej i utworzeniem oświetlenia. Na remontowanych ulicach firma ENEA dokonuje wymiany instalacji napowietrznej na podziemną kablową. Poprawi się przez to bezpieczeństwo użytkowników dróg i wygląd ulic. Prace II etapu rewitalizacji mają trwać do końca roku.
